Efektivní fotobiostimulace pro využití v rehabilitaci, fyzioterapii, sportovní medicíně i ortopedii se stimulačním, protizánětlivým a protibolestivým účinkem

Nově v naší moderní ordinaci multidiodový vysokovýkonný laser s patentovaným C.P.S. emisním módem.

Laserová terapie s C.P.S. systémem (více zde)

kombinuje více vlnových délek při vysokých hodnotách výkonu a dovoluje ošetření široké palety potíží s průnikem vysoké energie i do hlubších tkání.

Indikace

Kontraindikace

Závažná systémová onemocnění – např. neléčený diabetes mellitus, systémový lupus erythematodus, Těhotenství (aplikace na břicho a podbřišek u těhotných), Fotosenzitivita, léky ovlivňující citlivost na světlo, Tetování a pigmentace v oblasti léčené plochy, Kortikosteroidy nebo injekce v ošetřované oblasti během posledních 3 měsíců, dlouhodobé užívání kortikosteroidů, Kardiostimulátor, Antikoagulační léčba, poruchy krvácení, Krvácení v ošetřované oblasti, Aplikace nad štítnou žlázou, Aplikace od 4 do 6 měsíců po radioterapii, Maligní nádory, Horečnaté stavy, chronická infekce, Epilepsie, Senzorická ztráta v ošetřované oblasti, Hluboká žilní trombóza, Aplikace v periorbitální nebo genitální oblasti.

Kde nás najdete?

Mediekos Ambulance, s.r.o.

Třída Tomáše Bati 3910, 760 01 Zlín
734 132 130
medisport@mediekos.cz

K prohlídkám přijímáme jen předem objednané klienty.

Často se ptáte

Ne, ošetření je zcela bezbolestné.

Laserová terapie má využití u široké palety potíží, je zcela neinvazivní a proto stojí za vyzkoušení. U laserové terapie vždy doporučujeme se o vhodnosti terapie poradit se svým ošetřujícím lékařem nebo fyzioterapeutem.

Jedno ošetření trvá většinou od 5 do 15 minut, ve výjimečných případech u vybraných indikací déle (max. do 60 min.). Počet ošetření závisí na vašich potížích a na reakci tkáně na terapii. Většinou je třeba 2–5 ošetření nejlépe ve dvou dnech jdoucích po sobě.

Ne, neměli bychom pro vás volné místo. Budeme rádi, když se objednáte. Najdeme vám termín už za týden.

Ne, ošetření laserovou terapií pojišťovny nehradí. Všechny ceny najdete na této stránce

U kůže s vysokou pigmentací (např. tmavý fototyp, kožní dyschromie apod.), s přítomností mateřských znamének, tetování apod. je výskyt tepelného poškození velmi pravděpodobný. Vyvarujte se proto ošetřování těchto oblastí. Pokud jsou přítomny chloupky, je vhodné ošetřovanou oblast oholit, aby nedošlo k poškození teplem.

Délka terapie do 30 min.:

cena za 1 aplikaci 350,- Kč 

cena za balíček 4 aplikací do 30 min. 1200,- Kč  

Délka terapie 31-60 min.:

cena za 1 aplikaci 600,- Kč

cena za balíček 4 aplikací 2000,- Kč

 

Laserová terapie vykazuje nejvyšší účinnost při nejméně 4 opakováních několik dnů následujících po sobě nebo obden.

Terapie není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění, nepotřebujete tedy žádanku od lékaře.

Vždy ale doporučujeme vhodnost laserové terapie konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo fyzioterapeutem.

Při objednání na terapii prosím tuto skutečnost zohledněte.

Více informací v ceníku


+420 734 132 130

(od 8 do 14 hodin)
e-mail: medisport@mediekos.cz

K prohlídkám přijímáme jen předem objednané klienty.

C.P.S. systém kombinuje více vlnových délek při současných vysokých hodnotách maximálního i průměrného výkonu, dovoluje ošetření širokých indikačních skupin s průnikem vysoké energie i do hlubších tkání.

Vlnová délka a maximální výkon patří mezi hlavní faktory pro průnik do hlubokých tkání. C.P.S.® „mixuje“ energii různých typů laserových zdrojů k integraci parametrů jako vysokého maximálního výkonu v superpulsním módu a vysokého průměrného výkonu v kontinuálním módu.

Princip 5 vlnových délek – terapeutické využití

650 nm – vlnová délka vhodná pro povrchové ošetření, např. jizvy, popáleniny, akné, dekubity, hojení ran.

810 nm – při této vlnové délce má enzym cytochrom c oxidáza (konečný enzym dýchacího řetězce) největší absorbci a cyklicky přechází mezi svými formami určitou rychlostí. Při každém cyklu produkuje jednu molekulu ATP. Zvyšuje se tím přirozený proces hojení díky růstu nových buněk. Využití také při ošetření vrásek a akné.

910 nm – vlnová délka je částečně absorbována hemoglobinem, vodou, melaninem a cytochromy. Čím více je toto záření absorbováno, tím větší je množství kyslíku dostupné buňkám. Následně se tímto procesem urychluje hojení. Vhodné také pro povrchová ošetření – dekubity, vředy, popáleniny).

980 nm – energie z této vlnové délky se přes vodu v tkáních přeměňuje na teplo. Tyto teplotní body hluboko v tkáních vytváří teplotní gradient na buněčné úrovni, stimulující lokální mikrooběh, který přináší více kyslíku buňkám. Tím se zvyšuje odvod škodlivých látek.

1064 nm – stimulace volných nervových zakončení a receptorů bolesti. Vysoký analgetický efekt s rychlým nástupem.